فناوری HLC در دوربین مداربسته

اطلاعات نوشته
جبران هایلایت (HLC) Highlight compensation یک فناوری است که در دوربین های امنیتی مداربسته IP  برای مقابله با نوردهی بیش از حد تصویر با نورهایی مانند چراغ های جلو یا نورافکن استفاده می شود. حسگرهای تصویر دوربین های امنیتی، نورهای شدید را در فیلم تشخیص داده و نوردهی در این نقاط را کاهش می دهند تا کیفیت کلی افزایش پیدا کند.
Highlight compensation (HLC)، در انتهای دیگر طیف، تنظیمی است که به دوربین شما اجازه می‌دهد تا قسمت‌های روشن‌تر تصویر شما جبران شود و جزئیات را در قسمت‌های روشن‌تر تصویر حفظ کند که در غیر این صورت از بین می‌رفتند.
ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که نورهای بسیار روشنی در میدان دید دوربین شما وجود داشته باشد که باعث می شود قسمت هایی از تصویر بسیار پر نور شده و جزییات قابل مشاهده نباشد. به چراغ های جلوی اتومبیل فکر کنید که به دوربین های شما می تابد، هنگامی که دوربین به درستی برای صحنه شما انتخاب نشده باشد، چراغ های روشن جلو باعث می شود که تصویر بیش از حد نوردهی کند و در نتیجه اطلاعات از دست برود. 

هنگامی که HLC را فعال می کنید، دوربین مناطق روشن مانند نورافکن را در نظر می گیرد و نوردهی را مطابق با آن تنظیم می کند. با استفاده از HLC، دوربین شما سعی می کند تمام صحنه شما را به درستی در معرض دید قرار دهد و در عین حال روشنایی هایلایت ها را کاهش دهد. برای مشاهده تفاوت بین یک تصویر دوربین امنیتی استاندارد و یک صحنه مشابه با فعال کردن HLC، تصاویر زیر را بررسی کنید.

HLC قابلیت در پلاک خوانی
در تصویر اول پلاک خودرو به دلیل سطح بازتابنده پلاک کاملاً غیر قابل خواندن است. در تصویر دوم، صفحه بسیار خواناتر است.
فعال کردن HLC با توجه به سازنده دوربین امنیتی شما متفاوت است.
برای دسترسی به این تنظیمات در دوربین های مداربسته تحت شبکه HIKVISION از رابط تحت وب، به configuration > Image> Backlight بروید.


برای فعال کردن HLC، به سادگی تنظیمات HLC را از «OFF» به «ON» تغییر دهید. پس از روشن شدن، می توانید قدرت HLC را تنظیم کنید.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Main Menu x