جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید 07132317733  ( داخلی 4 )

نمایندگی رسمی هایک ویژن و هایلوک در ایران

برق اضطراری با UPS دوربین مداربسته

UPS دوربین مداربسته باتری پشتیبان و راهکاری برای زمان قطع شدن برق دوربین مداربسته

اطلاعات نوشته

به عنوان یکی از راهکارهای موجود در هنگام قطعی برق، می توان به استفاده از باتری های پشتیبان و UPS ها در جهت راه اندازی مجدد دوربین های مداربسته اشاره کرد. UPS ها در واقع سیستم های تغذیه الکترونیکی می باشند که از اجزای مختلفی تشکیل شده اند و وظایف اصلی آن ها تامین بدون وقفه توان مورد نیاز دستگاه های مصرف کننده می باشد.

سیستم UPS ها تامین کننده سیستم برق اضطراری برای دستگاه های برقی می باشند، UPS ها دارای باتری هایی می باشند که می توانند تا مدت مشخص برق را در زمانی که برق قطع می باشد تامین کنند .

این نوع سیستم در بین برق شبکه و مصرف کننده ها قرار گرفته و علاوه بر تنظیم و تثبیت ولتاژ شبکه، از نفوذ اختلالات و نوسانات شبکه به تجهیزات حساس جلوگیری به عمل می آورد. همچنین توان مورد نیاز تجهیزاتی از قبیل سیستم های کامپیوتری و یا سیستم های مدار بسته که تاثیر پذیری بیش تری از نوسانات را دارا می باشند، به وسیله ی انرژی ذخیره شده در باتری ها تامین می کند.

می توان گفت که فرقی نمی کند که سیستم مداربسته ای که جهت پروژه نظارتی خود استفاده کرده اید از نوع آنالوگ و یا تحت شبکه باشد. در هر صورت به واسطه ی باتری های پشتیبان UPS در هنگام قطعی برق، برق اضطراری را برای دوربین های مداربسته انتقال می دهد. بنابراین دوربین مداربسته بدون برق کار می کند.

لازم به ذکر است که اگر قصد استفاده از این باتری های پشتیبان برای مجموعه ای از سیستم های امنیتی خود را دارید بهتر است از UPS های چند کاناله استفاده نمایید. این امر باعث می شود صرفه جویی قابل توجهی در وقت و زمان کابل های طولانی صورت پذیرد.

ups دوربین مداربسته

چگونه می توان زمان تامین برق UPS را مشخص کرد ؟

در ابتدا باید تعداد دوربین ها را مشخص نموده و میزان مصرف آن ها را در یک ساعت را حساب کنید. سپس میزان نیازتان را مشخص کنید و متناسب با آن باتری و UPS خود را انتخاب کنید .

تفاوت باتری با ups چیست ؟

سیستم ups به مجموعه تامین برق در زمان قطع برق گفته می شود ولی باتری تنها قسمتی از ups می باشد که محل ذخیره ی برق می باشد.

تفاوت ups دوربین مداربسته با سایر ups ها چیست ؟

سیستم UPS های و سیستم برق اضطراری دوربین مداربسته متناسب با نیاز شما انتخاب می شود و خروجی ۱۲ ولت با تعداد خروجی مشخص دارد که هر خروجی تامین کننده یک دوربین خاص می باشد ولی UPS های معمولی برق ۲۲۰ ولت می دهد.

سیستم UPS های مخصوص دوربین مداربسته مقرون به صرفه تر از UPS های ۲۲۰V می باشد .

باتری UPS ها

داخلی (اینترنال) این نوع باتری ها داخل خود UPS قرار می گیرد. خارجی ( اکسترنال )این نوع باتری ها به صورت خارجی در کنار UPS ها قرار می گیرند .

نکته: UPS های Internal به دلیل اشغال فضای کمتر، دارای قیمت بالاتری می باشند.

حذف آداپتور

آداپتور ها اغلب آسیب پذیر می باشند و در صورت از کار افتادن آداپتور های دوربین مداربسته سیستم برق اضطراری متصل به آن آداپتور قطع می شود. استفاده از ups مخصوص سیستم برق اضطراری دوربین مداربسته شما را از استفاده ی آداپتور ها فارغ می سازد .

سیستم UPS ها تضمین کننده ی خوبی برای ثبت و ضبط تصاویر در زمان قطع برق می باشد. پارامتر هایی مانند نوع UPS و نوع باتری زمان برق رسانی همگی در قیمت UPS تاثیر گذارند.

فروشگاه آنلاین کالاریزان زیرمجموعه شرکت عرفان نت

به اشتراک بگذارید:

3 پاسخ به “UPS دوربین مداربسته باتری پشتیبان و راهکاری برای زمان قطع شدن برق دوربین مداربسته

  1. […] بنابراین حتما در سیستم اعلان سرقت و دوربین مداربسته از برق اضطراری و برق پشتیبان استفاده […]

  2. […] شود، دوربین خاموش می شود. برای آنکه این اتفاق نیفتد از باتری پشتیبان یا UPS استفاده می شود. تصاویر و اطلاعات تا قبل از قطع برق در […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo
مشاوره رایگان
Main Menu x